Tanítás Nyári Attila tanítótól
Öröm a nehézségek ellenére? | Lukács 2:1-20 – Advent 2024
A karácsonyi időszakban újra előtérbe kerül az öröm gondolata. Nem is csoda, hiszen az angyal is nagy örömként hirdette a pásztoroknak Jézus születését. De mit jelent valójában az öröm? Hogy élhetjük át ma is az igazi örömet, amely nem fogy el az ünnepek után sem?
Felkészülni Jézus visszajövetelére | Máté 24:45-51
Létezik olyan állapot, amikor kijelenthetjük, hogy készen állunk Jézus második eljövetelére? Hogyan tudjuk élni a hétköznapi életünket úgy, hogy közben erről sem feledkezünk meg, hanem valóban várjuk vissza Jézust? Jézus példázata a bölcs és a gonosz szolgáról ebben ad nagyon gyakorlati segítséget.

Milyen a jó pásztor? | Pásztorváltás
Múlt vasárnap egy különleges istentiszteleten vehettünk részt. Gyülekezetünk eddigi pásztorát, Nyári Attilát búcsúztattuk, ugyanis e nappal átadta a gyülekezetünk vezetését Horogh Gergőnek. Ez alkalomból Németh Jani, a magyarországi Golgota vezetőjeként és barátként vett részt az eseményen, és egy áldott tanítást hallhattunk tőle a pásztori elhívásról. Az igetanulmányozás után megható imádságban közösen vittük az Úr elé Gergőt, és Barbarát, akik egy szívvel állnak bele ebbe az új elhívásba.
Bemerítkezhetek? | ApCsel 8:26-40
Ünnepeljük együtt, hogy többen is döntést hoztak Jézus követése mellett, és szeretnének erről nyilvánosan is bizonyságot tenni!

Egyszemélyes közönség | Máté 6:1-18
Időnként azt gondoljuk, hogy az elismerés utáni vágy, a mások véleményével való túlzott törődés modern jelenségek. Pedig Jézus kétezer évvel ezelőtt már beszélt arról, hogyan torzíthatják ezek az Istennel való kapcsolatunkat is. Arra bátorította az embereket, hogy éljék az életüket egy egyszemélyes közönség előtt, Isten legyen a legfőbb motivációjuk.

Kapcsolatok újragondolva | Máté 5:21-48
A problémáink nagy része emberekhez kapcsolódik, és a kapcsolatainkban jelenik meg, legyen az otthon, a munkahelyen vagy akár a tágabb társadalomban. Jézus ezért egy alternatív víziót kínál arra is, hogy hogyan tekintsünk a kapcsolatainkra, hogyan viszonyuljunk másokhoz. A tanításai pedig még ma is szembemennek az általánosan elfogadott gondolatokkal.

Szokatlan út a boldogsághoz | Máté 5:1-12
Te jelenleg boldognak érzed magad? Ha igen, minek tulajdonítod? Ha nem, mitől várod a boldogságot? Jézus a hegyi beszéde elején elmondja, szerinte mi vezet a boldogsághoz, és ezzel egy átfogó receptet is ad nekünk a teljes élethez.

Tévedni emberi dolog | Máté 3
Az emberiség történelme során számos olyan elmélet volt, amelyek évszázadokon keresztül tartották magukat, majd később megdőltek. Elég például arra az elképzelésre gondolni, miszerint a Föld a világmindenség középpontja. Tévedni emberi dolog, tartja a mondás, de minél hamarabb belátjuk, hogy tévedtünk, annál jobb. Keresztelő János a szolgálatában éppen egy ilyen tévedésre próbálta felhívni az emberek figyelmét, és az üzenete később Jézus és a tanítványok szolgálatában is folytatódott, sőt, ma is érvényes.

Jézus gyerekkora | Máté 2
Vajon mennyire befolyásolja a gyerekkorunk azt, hogy milyen lesz az életünk felnőttként? Vajon a gyerekkori sérelmek minden esetben kihatnak ránk felnőttként? Bátorító azt látni, hogy amikor Isten testet öltött, nem a könnyebb utat választotta, Jézus gyerekkora nem volt sem könnyű, sem problémamentes. És talán ebből, hogy azonosult velünk ebben is, mi is erőt meríthetünk.

Döntéshelyzetben | Máté 1:18-25
Előfordul veled is, hogy döntéshelyzetben lefagysz, mert félsz, hogy rossz döntést hozol, vagy hogy utólag derül ki, hogy lett volna jobb opció is? Máté Jézus születésének inkább a háttértörténetét írja le, amelyben kulcsszerepet kap József döntése. Milyen folyamaton ment ő át, és mit tanulhatunk tőle arról, hogyan hozzunk jó döntéseket?