Sermons by Baji Péter

A misszióért felelősséget vállaló gyülekezet | ApCsel 2:41-47

Amikor a gyülekezetünk jövőjéről gondolkozunk, mindig abban látjuk a megújulás útját, hogy visszatérünk az apostolok idejében használt módszerekhez. De vajon hogyan építették az apostolok a történelem első gyülekezetét? Mit tanulhatunk ebből a korai időszakból, és hogyan alkalmazhatjuk ezt ma? Legalább három dolog van, ami a mi gyülekezetünk életét és misszióját is megváltoztathatja. Erről lesz szó most vasárnap.

A kocka el van vetve | Máté 10:21-42

Volt már az veled, hogy két ismerősöd nagyon összeveszett és megutálták egymást, te pedig próbáltad őket kibékíteni? Ez olyan, mintha beállnál villámhárítónak, és rád szórná a két fél az összes dühét. A tanítványokat Jézus kiküldi egy olyan misszióra, ahol hasonlóan villámhárítónak érezhetik magukat. Hogyan éljük túl ezt a vihart?

Te hogy állsz az evangéliummal? | 1 Kor 15:1-11

Keresztényként, ha az evangélium kifejezést halljuk, sokszor arra gondolunk, hogy alapüzenet, amit már tudunk, hiszen ezen keresztül találkoztunk anno Istennel. Pál apostol a mai szakaszban tudatosan emlékezteti a korinthusi hívőket az evangéliumra, ami számára a teljes életünket átható erő. De miért kell erre emlékezniük? Hogyan felejtheti el egy keresztény az evangéliumot? És milyen hatással van az életére, ha újra felfedezi azt? Ezt a témát járjuk majd körül.

Hitünk mélységei – az őszinteség ereje | Baji Péter

Már Jézus apostolai is azzal küzdöttek, hogyan növelhetik a hitüket azért, hogy a rájuk bízott küldetést végrehajtsák. Mi keresztények is sokat küzdünk azzal, hogy a láthatatlan Isten személyes beavatkozásával kellene számolnunk az életünk minden pillanatában, de tapasztalataink és szokásaink inkább arra sarkallnak, hogy oldjunk meg mindent a saját erőnkből és erőforrásainkból. “Segíts magadon, Isten is megsegít” – mondjuk gyakran. De milyen megoldást adott Jézus erre a dilemmára?

Jézus imájának ereje (Lukács 11:1-13)

Jézus leghíresebb imája a “Miatyánk”, amellyel tanította a tanítványokat imádkozni. Ezt az imát gyakran még a Jézusban nem hívők is ismerik, mert olyan mélyen bevésődött az európai kultúrtörténetbe. De vajon mit akart tanítani Jézus ezekkel a szavakkal a benne hívőknek?