Tanítás a(z) 1 Sámuel könyvből
Új szereposztás (1 Sámuel 17)
A Biblia talán egyik legismertebb története Dávid és Góliát küzdelme. A történetet hallva mindannyian szeretünk Dávid szerepébe helyezkedni és bátran megküzdünk Góliáttal, vagy éppen a saját óriásainkkal, félelmeinkkel, problémáinkkal. Azonban, ha valóban meg akarjuk érteni a lényeget, új szerepet kell osztani magunknak a történetben!
Gyenge jellemű keresztények? (Saul)
Lehetséges, hogy valaki őszintén kereszténynek vallja magát, és mégis gyenge jellemű? Ha Isten kegyelme végtelen, kell-e egyáltalán változnunk? És hogy láthatjuk meg a saját vakfoltjainkat? Ezekről a kérdésekről tanulhatunk Saul király történetéből.
Király, Főpap, Isten (Sámuel első könyve)
Akár egy gyenge vicc is kezdődhetne így: egy király, egy pap és Isten beszélgetnek… A vicc azonban az, hogy a Bibliában ez a három szereplő valójában egy és ugyanaz: Jézus Krisztus. És ezt akár Sámuel első könyvéből is felfedezhetjük.
Menekülési stratégiák (Dávid #5)
Időnként látunk a neten videókat távoli országokban pusztító árvizekről, és az instabil dolgokon – sodródó autók, düledező házak tetején – biztonságot kereső emberekről. Sokszor az élet is ilyen, és mi is keressük a biztonságot. Ebben a történetben Dávid sok mindennel próbálkozik más emberekbe vetett bizalomtól a bezárkózásig, míg végre megtalálja az igazi stabilitást.
Nem visszaütni, amikor megtehetnéd (Dávid #4)
Voltál már olyan helyzetben, amikor valakivel csak jót tettél, de a helyébe csak rosszat kaptál? Vajon Isten hogy tud bármi jót kihozni egy ilyen helyzetből?
Nézz szembe az óriásaiddal! (Dávid #3)
Az életben számtalan olyan helyzettel találkozunk, amelyekhez túl kicsinek érezzük magunkat. Honnan meríthetünk bátorságot mégis, hogy szembenézzünk ezekkel?
Jogom van hozzá (Dávid #2)
Mikor volt utoljára, hogy kiakadtál, mert nem kaptad meg, ami járt volna neked, vagy valaki nem tartotta tiszteletben a jogaidat?
Isten nem a külsőt nézi (Dávid #1)
Dávidról fiatalon senki nem gondolta, hogy király lesz, még a saját családja sem hitt benne. Isten azonban nem a külsőt nézi, hanem azt, ami a szívben van. Vajon mennyire élnéd másként az életedet, ha nem próbálnál meg bizonyítani mások szemében, és elhinnéd, hogy Istennek jobb terve van az életedre, mint neked?
Merj második lenni (Jonatán)
Észrevettétek, hogy az emberek mindig szeretnének elsők lenni? Szeretnénk mi nyerni a társasjátékot, elsőként elfoglalni az egyetlen ülőhelyet a metrón, és leggyorsabban indulni a zöld lámpánál. A sportolók az aranyra hajtanak, a politikusok pedig a választási győzelemre. Noha Saul fiaként a trón várományosa volt, Jonatán tudta, hogy Dávid lesz a következő király, és örömmel támogatta ebben barátját. Hogy tudta ezt megtenni? Mit tanulhatunk a jelleméből?
Nem elég jól kezdeni (Saul)
A versenysportokban sok múlik a rajton, a győzelemhez azonban a verseny további része is szükséges. A keresztények körében is előfordul, hogy valaki a megtérése után nagyon ígéretesnek tűnik, és mindenki azt gondolja róla, hogy Isten nagy dolgokra fogja használni, aztán valamiért mégsem így lesz. Vajon mi lehet a titka, hogy az erős kezdés után a folytatás is erős legyen? Erről tanít minket Gyűgyi Laci, az esztergomi Golgota pásztora Saul király életén keresztül.
- 1
- 2