Sermons by Nemeshegyi Sámuel

A hit jelvényei | 2 Korinthus 11
Pál továbbra is védi saját szolgálatát az őt támadó hamis tanítókkal szemben. Saját életét bemutatva világít rá arra, hogy ezek az emberek mennyire hiábavaló dolgokkal dicsekednek. Ahogy a hitéért elszenvedett próbatételeket sorolja fel, kirajzolódik a valódi identitása. Ez pedig nekünk is segít, hogy a fókuszunkat a megfelelő helyre tegyük az életünkben.
Szolgálat és velejárók | 2 Korinthus 6
Pál ebben a fejezetben részletes leírást ad arról, hogy mik jellemzik “Isten munkatársainak” a mindennapjait, és a világhoz való hozzáállásukat.
Örömteli formálódás | 2Korinthus 3:1-18
Mit mondanának a mézeskalács figurák miután elkészülnek, ha tudnának beszélni? Én így képzelem el: „Milyen szépen megformáltál, az előbb még csak egy darab massza voltam”. Talán ilyesmit mondana egy gyönyörű váza is a fazekasmesternek. A Biblia szerint keresztényként mi is egy folyamatos formálódásban veszünk részt. Az pedig eléggé bíztató, ha látjuk, hogy a végeredmény kire fog hasonlítani!
Feltámadunk! | 1 Korinthus 15:12-34
“Feltámadunk” – a temetők bejáratánál szoktuk olvasni a feliratot. Elég szánalmasak a keresztények, ha végül ez mégsem történne meg – ezt maga Pál apostol írja le. De ha szilárdan is hisszük, hogy úgy lesz, akkor is marad még néhány kérdés, amivel érdemes foglalkozni. Például, hogy hogyan élem az életem ennek tudatában?
Emlékezzetek Rá | 1 Korinthus 11:17-34
Voltak a történelemben nagy emberek, akik számára az utókor emelt valamiféle emlékhelyet, tisztelegve életük, munkásságuk előtt. Voltak olyanok is, akik hatalmuknál fogva még a saját életükben építtettek monumentális sírboltot maguknak, biztosítva emlékük fennmaradását. Jézusnak nem maradt hátra sírhelye, de mi sem kell, hogy emlékhelyet építsünk neki, mert meghagyott nekünk egy olyan gyakorlatot, amivel kíválóan meg tudunk emlékezni róla, és arról, amit értünk tett.
Ki kinek a feje!? | 1 Korinthus 11:1-16
Ebben a szakaszban Pál arra a kérdésre ad választ és magyarázatot, hogy “be kell-e fedni az asszonyok fejét a gyülekezetben?” Mielőtt továbblapozva legyintenénk egyet, hogy ez egy ilyen régi kulturális dolog, érdemes itt megállni, mert kincseket érő igazságokat találhatunk.
Szabadság, szeretet | 1 Korinthus 8
A Biblia sok kérdésben egyértelmű útmutatást ad: ez rossz, ezért ne tedd, az viszont jó, azt tedd. Az életünkben azonban felmerülnek olyan kérdések is, amikről nehezebb eldöntenünk, hogy vajon szabad-e? Hogyan kezeljük a Krisztustól kapott nagy szabadságunkat, hogy közben másokat se bántsunk meg magunk körül?
Tűzvédelmi előírások (1 Korinthus 3:9-23)
A tervező építészek számára sokszor komoly fejtörést okoz a tűzvédelmi előírásoknak való megfelelés. Ha nem figyelnek oda erre már az épület tervezésének legelső fázisaitól, a későbbiekben akár az egész koncepciót boríthatja a tűzvédelmi szakértő… Érdemes csekkolni, hogy szellemi épületünk mennyire tűzálló? Ha szükséges, változtatni is rajta, hogy ne érjen kellemetlen meglepetés, amikor majd tesztelve lesz.
Szolgáló Jézus (Advent 2)
Sokaktól hallottam már olyan vélekedést, hogy „Ha létezik is Isten az égben, vagy valahol, nem hinném, hogy én a gondjaimmal, problémáimmal érdekelném őt, miért foglalkozna pont énvelem?” Pedig amikor Jézus a Földön járt, pont ezt tette: gyógyított, megbocsátott, és felkarolt olyan embereket, akik senki mást nem érdekeltek. Ma is szükségünk van egy ilyen személyre, várjuk a szolgáló Jézust.
Király, Főpap, Isten (Sámuel első könyve)
Akár egy gyenge vicc is kezdődhetne így: egy király, egy pap és Isten beszélgetnek… A vicc azonban az, hogy a Bibliában ez a három szereplő valójában egy és ugyanaz: Jézus Krisztus. És ezt akár Sámuel első könyvéből is felfedezhetjük.
- 1
- 2