Tanítás Nemeshegyi Sámuel tanítótól
Megfeszített Krisztus
A keresztről szóló beszéd valakinek bolondság, valakinek Isten ereje. Bárhogy is állunk a kérdéshez, azt vita nélkül el kell ismernünk, hogy olyan jelentőségű dolog történt a Golgotán, ami végül az egész világot átformálta, megváltoztatva a társadalmat, kultúrát. De vajon személyesen neked mit jelent a kereszt?
Legyen meg a te akaratod
Jézus az utolsó vacsora után a gecsemáné kertben vívja meg az emberiség legfontosabb harcát. Nem fegyverrel, hanem imában, a gondolataiban. Bár egész életében tisztában volt vele, hogy mi a küldetése, ezen a ponton mégis el kellett döntenie, hogy valóban meg is teszi. Szeretete felülkerekedett félelmein, amikor kimondta: “legyen meg a te akaratod”.
Béke a feszültségek közepette | Máté 1 – Advent 2024
József történetén keresztül megláthatjuk azokat a belső küzdelmeket és dilemmákat, amelyek a feszültségeket keltik bennünk. Az aktuális világi helyzetben, amikor rengeteg a feszültség és az ellenségeskedés az emberekben, vajon lehetséges találni olyan belső békességet, amivel szembenézhetünk életünk kihívásaival, és az emberi kapcsolatainkra is hatással tud lenni?
Mit jelent felkészülten várni? | Máté 25:1-13
Honnan tudhatjuk, hogy felkészültünk Jézus visszajövetelére? Továbbra is az utolsó időkről tanít bennünket Jézus, ezúttal a 10 szűz példázatán keresztül kapunk gyakorlati útmutatást, hogy mit jelent felkészülten várni őt.
Nem kell félnünk a jövőtől | Máté 24:1-22
Honnan tudhatjuk, hogy megbízhatunk a Biblia jövőnkre vonatkozó állításaiban? Az egyik érv, hogy sok állítása meglepő pontossággal már megtörtént, úgy, ahogyan azt előre jelezte. Jézus több dologra is felszólít, hogy hogyan várjuk az Ő visszajövetelét – ami bizonyosan meg fog történni – de egy valamit tutira nem mond: azt hogy a tanítványaiként félnünk kellene tőle.
Van jó kifogásod? | Máté 22:1-14
Meghívást kapsz az évszázad partijára. Nem kell vinned semmit, magadon kívül. Azon sem kell agyalnod, hogy mit vegyél fel, mert a házigazda még ruhát is küld neked. Minden el van simítva, minden készen áll. Nem olcsó a belépőjegy, de az is ki van már fizetve. Van elég jó kifogásod, hogy miért ne menj el? Vajon nem lenne illetlenség visszautasítani egy ilyen meghívást?
Az igazi nagyság | Máté 20:20-34
Nagyon eltérő elképzelése volt Jézusnak és a tanítványainak a nagyságról. Ennek az oka, hogy míg a tanítványok látását elhomályosította a földi életre való koncentrálás, addig Jézus egy mennyei perspektíván keresztül nézte a dolgokat. Mi a földi vagy a mennyei szemüvegen keresztül nézzük a világot? Komolyan gondoljuk, amikor azért imádkozunk, hogy “jöjjön el a Te országod”? Ha igen, ennek valamilyen formában meg kell jelennie az egészen apró döntéseink szintjén a hétköznapjainkban.
Isten eredeti terve a házasságra | Máté 19:1-12
Jézust arról faggatják ebben a szakaszban, hogy mi a véleménye a házassági elválásról. Ő azonban kitér az egyenes válaszadás elől, visszamegy egészen a kezdetekig, és a fókuszt inkább Isten eredeti elképzelésére helyezi. Lehetsz egyedülálló, házas, elvált, ez a tanítás tartalmaz számodra üzenetet!
Féltve őrzött kincsek | Máté 18:1-14
Mi volt a legdrágább tárgy, amit valaha vásároltál? Ugye vigyáztál rá? Ugye nem szeretted volna elveszíteni? Ha ez mégis megtörtént, ugye nem álltál le a keresésével? A Biblia azt írja, hogy Isten is vásárolt valamit, méghozzá meglehetősen magas áron. Érthető módon ő sem szeretné elveszíteni, amiért egyszülött fia életével fizetett. Ezek a drága kincsei mi vagyunk!
Betervezett hiány | Máté 14:1-21
Mit kezdünk egy olyan helyzettel az életünkben, amikor valaminek a hiányával szembesülünk. Amikor erőforrásaink nem elegendőek az adott szituáció megoldására. Pál úgy válaszolt egy ilyen helyzetre, hogy elegendő számára Isten kegyelme, mert az Ő erőforrásai a mi hiányosságainkban tudnak aktivizálódni. Jézus is erre tanítja követőit, amikor azt mondja: hozzátok ide azt az öt kenyeret és két halat…