Tanítás a(z) 2 Sámuel könyvből
Meglátni magam mások bukásában (2 Sámuel 11-12)
Az ókori birodalmak híres uralkodói kényesen vigyáztak arra, hogy életükről csak a győztes csaták és dicső események maradjanak fenn az utókornak. Ezzel szemben a Biblia kendőzetlenül bemutatja a hithősök emberi gyengeségeit és hatalmas bukásait is. És természetesen nem véletlenül…
Hogy lehetsz megállíthatatlan? (Dávid #10)
Ha néztétek már a Ninja Warrior c. műsort, biztos láttátok, hogy a versenyzők előtt a “profi ninja” milyen irigylésre méltó könnyedséggel viszi végig a pályát. Ebben a történetben egy olyan hozzáállást tanulhatunk el Dávidtól, amely az egész életét jellemezte, és amellyel mi is könnyebben vehetjük az élet akadályait.
Kegyelmesség vagy kegyetlenség (Dávid #9)
A megbocsátás nem könnyű, sőt sokszor nem is elvárható, mégis legtöbbször a helyreállás egyetlen útja. Ez a történet a megbocsátás erejéről, és a haragtartás romboló következményeiről szól.
Dávid és Betsabé (Dávid #8)
A Biblia nem egy prűd könyv, a szereplői élete pedig nem mentes a krízisektől. Vajon hogy jutott el Dávid, az Isten szíve szerinti férfi odáig, hogy egy olyan nő mellől kelt fel, aki nem a felesége volt, majd ezután megölette a nő férjét? És vajon mit tanult Istenről és a kegyelemről ebből az epizódból?
Amikor Isten nemet mond (Dávid #7)
Időnként vannak dolgok az életben, amelyekre nagyon vágyunk, jó dolgok, és Isten mégis nemet mond. Vajon miért teszi? Honnan tudjuk, hogy valóban tőle jött a nem?
Vagy jót, vagy semmit (Dávid #6)
Legszebb öröm a káröröm, mert nincs benne irigység – tartja a mondás. Valójában a mi jellemünkről árul el nagyon sokat, hogy hogyan reagálunk mások hibáira. Vajon hogyan formálja a jellemünket, ha megértjük, Isten miként tekint ránk a bukásaink után?
Dicsőítés, mint életforma
A keresztény élet egyik legfontosabb vetülete a dicsőítés, amely nem csak az istentisztelet keretében elénekelt dalokat takarja, hanem egy életstílust. Vajon mit tanulunk erről Dávid királytól, aki talán a történelem legnagyobb dicsőítője volt?