Jelenések könyve

Isten utolsó szava a kegyelem (Jelenések 22)

A Biblia első fejezetei arról szólnak, hogy minden elromlik. Az utolsó fejezetei viszont arról tanúskodnak, hogy Isten mindent helyreállít. De vajon hogy állíthatjuk az életünket ennek a helyreállító munkának a szolgálatába?

Új ég és új föld (Jelenések 21)

A régi számítógépeken mindig volt egy reset gomb, amelyet akkor használtunk, ha a gép nagyon lefagyott vagy besokallt. A Biblia azt tanítja, hogy Isten egy nap a teremtett világon is nyom egy reset gombot, újjáteremti a földet is. De vajon milyen lesz az új föld? Elég nagyszerű, de nem a szörfösöknek kedvező. Részletek a tanításban.

Világvége (Jelenések 20)

Az emberiség sokféleképpen elképzelte már, hogy vajon hogyan ér majd véget a ma ismert világunk, ha egyáltalán ez bekövetkezik majd. Nem csak a vallásoknak, a tudománynak is vannak forgatókönyvei, igaz, ők leghamarabb 500 millió év múlva számítanak az apokalipszisre. Vajon mit tanít a Biblia erről? Lesz utolsó ítélet? Lesz menny és pokol? És ami még fontosabb, milyen hatással van az életünkre, ha elfogadjuk a bibliai forgatókönyvet?

A második eljövetel (Jelenések 19)

Az angolszász szerkesztőségekben a mai napig “második eljövetel formátumnak” nevezik azt a betűstílust, amelyet csak a legnagyobb jelentőségű eseményekről szóló híradások címében használnak. Az elnevezés Jézus második eljövetelére utal. De vajon mikor és hogy fog bekövetkezni ez az óriási jelentőségű esemény?

Szabadulószoba élesben (Jelenések 18)

Az elmúlt években sokan panaszkodtak, hogy már olyan nagy a tempó, hogy alig lehet bírni. Aztán a vírus miatt szinte egyik napról a másikra leállásra kényszerültünk. De a nagy kérdés, hogy a veszélyhelyzet végével hogy tudnánk megúszni, hogy újra felvegyük a korábbi őrült tempót. A Jelenések 18 ebben is segít azzal, hogy rámutat, milyen mozgatórugói vannak a világ gazdasági rendszerének, és mit gondol Isten ezekről.

Minden vallásnak ugyanaz a lényege? (Jelenések 17)

Talán ti is hallottátok már a hasonlatot, miszerint a különböző vallások ugyanazt az istent tapogatják ki, csak különböző megközelítésből. Érdekes módon a Biblia is valami hasonlót tanít a világvallásokról – viszont beletesz egy csavart, ami az egész elképzelést a feje tetejére állítja.

Tényleg igaza van Istennek? (Jelenések 15-16)

A történelem egyik nagy kérdése, hogy vajon igaza van-e Istennek. Vannak, akik szerint az egész kérdés felesleges, mert nem tudnak hinni Isten létezésében. Vannak, akik szerint, ha Isten létezik is, biztos nem olyan, mint amilyennek a Biblia bemutatja. Mások pedig úgy döntenek, hogy nem hódolnak be egy olyan Istennek, aki ezt elvárja. A Jelenéseknek ezen fejezeteit tanulmányozva ezekre a felvetésekre keressük a válaszokat.

A film, amiben szerepet kaptunk (Jelenések 14)

Pünkösdkor Jézus tanítványai megteltek Szentlélekkel, hogy bátran tudják hirdetni az evangéliumot mindenkinek. A Jelenések könyve soron következő fejezetében pedig ennek a nagy küldetésnek a végét látjuk. Mi a két esemény közötti idővonalon haladunk, ez a pünkösd egy lehetőség, hogy újra felfedezzük a küldetésünket.

Ne érd be hamisítvánnyal (Jelenések 13)

Manapság teljesen megszokott, hogy amikor online hirdetnek egy terméket, bizonygatják, hogy eredeti. De nem csak a termékek piacán, hanem az igazán mély kérdéseinkre is vannak hamisítvány válaszok, amelyek végül nem hozzák azt, amit ígérnek.

Kegyelmed megtart egy életen át (Jelenések 12)

Előfordul, hogy elbizonytalanodsz az üdvösségedben, mert szembesülsz a hibáiddal, bűneiddel? Ez a fejezet bepillantást enged abba, hogy működik a vádolás mechanizmusa, és abba is, hogy Isten hogy biztosította be a helyzetünket.