Tanítás a következő időszakból: június 2017
A bemerítkezés és az úrvacsora (Hitünk alapjai 8.)
Jézus Krisztus mindössze két szertartást hagyott a gyülekezetre, a bemerítkezést és az úrvacsorát. Vajon miért éppen ezt a kettőt? Mi a jelentőségük? Hogyan őrizhetjük meg ezeket egyszerű szépségükben anélkül, hogy üres vallási formaisággá vagy éppen túlmisztifikált rítussá válnának?
Honnan jössz, és hová mész? (János 13:1-3)
Jézus Krisztus nem kevesebbet állított, mint hogy ismeri a választ az emberi lét legmélyebb kérdéseire. Aki olyan dolgokat mond, mint ő, az vagy őrült, vagy hazug, vagy pedig valóban maga Isten.
A gyülekezet (Hitünk alapjai 7.)
Azt már Adrian Plass óta tudjuk, hogy az egyház nem egy ház. De vajon mi a gyülekezet az eredeti, bibliai értelemben? Miért létezik? Ki irányítja? Mi a dolga, és mi nem?
Beépített szépség (Eszter)
Senki sem sejtette, hogy Eszter, aki tizenkét hónapos felkészülés után megnyerte a birodalom nagyszabású szépségversenyét és ezzel Perzsia királynője lett, zsidó származású volt. Valószínűleg azt is kevesen tudták róla, hogy legnagyobb értéke nem a bámulatos szépsége, hanem a bátorsága volt, amelynek köszönhetően később népe megmenekült a miniszterelnök által kiforralt holokauszttól. Eszter története arra emlékeztet, hogy nincsenek véletlenek, és amikor krízishelyzetbe kerülünk, rengeteg múlhat a karakterünkön.